Lights Camera English!

7 nejlepších YouTube kanálů na učení angličtiny

50% času na internetu dnes prý lidi tráví sledováním videí a tohle číslo má ještě dál stoupat. Jestli do téhle statistiky taky přispíváte, můžete ten čas využít taky na zlepšení své angličtiny. Protože na YouTube samozřejmě najdete i videa, která jsou k tomuto účelu přímo dělaná. Nebo jako dělaná.

Je jich dokonce možná až tolik, že je snadné se v nich ztratit. Proto jsem pro vás udělala důkladný průzkum a tady je výběr těch nejlepších, které jsem našla.

1/ Papa Teach Me

‘Papa’ je zábavný a je s ním sranda a vynalézavým způsobem vám přiblíží idiomy a fráze, gramatiku i specifika britského přízvuku.

 

2/ mmmEnglish

Emma vám dodá kuráž, dozvíte se od ní tipy na to, jak budovat slovní zásobu a zlepšit si výslovnost, ale taky vás naučí dělat třeba ztracené vejce.

 

3/ English with Lucy

Lucy je mladá Britka, která se ve svých videích zaměřuje především na slovíčka a výslovnost.

 

4/ Go Natural English

Gaby střídá témata videí od slovíček a gramatiky, přes tipy, jak studovat, až po kulturní a cestovatelské informace a mluví zřetelnou americkou angličtinou.

 

5/ Doing English with Julian Northbrook

Julian je trochu excentrický Brit, zaměřuje se hlavně na tipy, jak zvládnout mluvenou angličtinu. Vhodné pro středně a více pokročilé angličtináře.

 

6/ Learn English with Steve Ford

Američan Steve se ve svých videích věnuje gramatice, slovní zásobě i výslovnosti.

 

7/ Rachel’s English

Skvělý YouTube kanál, chcete-li se zaměřit na americkou výslovnost. Rachel bývala zpěvačka, takže její výslovnost a intonace je zaručeně excelentní.

 

Jak s videi z YouTube dál pracovat

Pár obecných rad, jak si ten správný kanál vybrat a jak s videi dál pracovat, najdete v mém videu, kde jinde než na YouTube. A nezapomeňte se i tam přihlásit k odběru 😉

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.